Inspirujące cytaty o miłości

Istotę miłości próbowano określić wieloma różnymi słowami i definicjami. Czy komuś udało się właściwie uchwycić sens tego uczucia? Sprawdźcie najbardziej inspirujące cytaty o miłości.

Potrzeba bycia kochanym tkwi w każdym człowieku, dlatego miłość zajmuje w naszym życiu tak ważne miejsce. Dzięki niej nasza egzystencja staje się pełniejsza i nabiera głębszego sens. Miłość daje nam także energię do działania i sprawia, że pokonujemy własne słabości.

 

Miłość jest niewyczerpanym tematem rozważań, dlatego na przestrzeni wieków napisano wiele trafnych uwag na temat jej istoty i sensu. Liczne cytaty o miłości pokazują, że jest to uczucie wielowymiarowe, którego nie da się całkowicie zamknąć w jednej zwięzłej definicji.

To, jak postrzegamy miłość, jest w ogromnej mierze zależne od tego, jak jej doświadczamy w codziennym życiu: jeśli jesteśmy szczęśliwie zakochani, to staje się dla nas źródłem radości, a gdy jest niespełniona, prowadzi do cierpienia.

 

Cytaty o miłości, które dla Was przygotowaliśmy, pomogą Wam znaleźć odpowiedź na pytanie „czym jest miłość”. Mamy nadzieję, że wśród nich każdy znajdzie swoją definicję miłości i odkryje prawdy na jej temat, które do tej pory były dla niego ukryte.

Cytaty o miłości

Bo miłość jest jak drzewo: sama z siebie rośnie, głęboko zapuszcza korzenie w całą istotę człowieka i nieraz, na ruinie serca, dalej się zieleni – Victor Hugo.

Miłość jest czymś, na co nie ma się wpływu, znajduje człowieka – bez powodu, bez komentarza i nie dając mu możliwości obrony – Isabel Abedi.

 

Miłość to taki potok, który znosi wszelkie tamy i zalewa istotę ludzką bez reszty – Christian Jacq.

Gra miłosna jest z gier ruchowych stosunkowo najłatwiejsza – Magdalena Samozwaniec.

Miłość jest jak imperium – kiedy niknie idea, która je zrodziła, i ono musi się rozpaść – Milan Kundera.

Miłość jest jak węgiel – kiedy płonie, parzy, kiedy zgaśnie, plami – Bolesław Szczęsny-Herbaczewski.

Miłość – wieczna wiosna kobiety i wieczna jesień mężczyzny – Helen Rowland.

Ten, który kocha, powinien dzielić los tego, kogo kocha – Michaił Bułhakow.

O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki– Andrzej Sapkowski.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wikiquote.org

Reply