Niezwykle trafne cytaty o rodzinie

Rodzina to dla wielu osób najważniejszy punkt odniesienia w życiu.

Człowieka kształtuje wiele czynników, a podstawowym  z nich jest rodzina w jakiej się wychował. Relacje z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami i innymi krewnymi naznaczają całe życie jednostki i determinują wiele jej zachowań. By dostrzec ogromne znaczenie rodziny, warto przypomnieć sobie, co napisano o niej przez wieki i czerpać mądrość z trafnych cytatów o rodzinie.

Niezwykle trafne cytaty o rodzinie

 

W socjologii termin rodzina definiuje się jako podstawową i najważniejszą grupę społeczną, stanowiącą podstawę społeczeństwa. Jest to najbardziej popularna definicja rodziny, ponieważ podkreśla nie tylko szczególne miejsce rodziny w życiu człowieka, ale także jej kluczową rolę w tworzeniu większych zbiorowości. Oczywiście nie jest to jedyna definicja rodziny, a inne, bardziej złożone czy metaforyczne, znajdziemy przeglądając najróżniejsze cytaty o rodzinie.

Warto dbać o swoje relacje z najbliższymi, by bycie w rodzinie nie stało tylko gorzką lekcją życia, ale przede wszystkim było źródłem bezpieczeństwa i radości. By pomóc Wam lepiej zrozumieć swoje rodziny i bardziej je docenić, prezentujemy różne cytaty o rodzinie, które skłonią Was do refleksji nad życiem rodzinnym i rzucą nowe światło na relacje z najbliższymi.

Niezwykle trafne cytaty o rodzinie

 

Cytaty o rodzinie

„Rodzina to silnik umożliwiający podbój świata, a zarazem bunkier, w którym można się schronić” – Maxime Chattam.

„Dziś rzeczywistą głową rodziny jest ten, kto decyduje, na jaki program nastawić telewizor” – Peter Sellers.

„Jak mówią, rodzina jest naszą krwią i ciałem. Jeśli stracę teraz Frankiego, to jakbym odcięła sobie rękę. Kiedy tracisz rodzinę, tracisz wszystko” – Tess Gerritsen.

„Krewni są jak piękny, górski krajobraz: najlepsze wrażenie czynią z daleka” – Jean Gabin.

Kolejne cytaty o rodzinie na znajdziecie na następnych stronach. 

Niezwykle trafne cytaty o rodzinie

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wikiquote.org

Reply