4 królewskie zwyczaje, które na dobre zmieniła księżna Diana

2. Jako pierwsza z rodziny królewskiej rodziła w szpitalu, nie w domu

Do czasów Diany porody w królewskiej rodzinie odbywały się w zamku, wszystko było przygotowane w odpowiednim pokoju. Diana urodziła obu synów w szpitalu i niedługo po porodzie pokazała ich ludziom. Tę tradycję przejęła żona Williama, nie tylko rodziła dzieci w tym samym szpitalu, ale i wybierała podobne do Diany sukienki, kiedy po raz pierwszy pokazywała dzieci.

4 królewskie zwyczaje, które na dobre zmieniła księżna Diana

3. Diana miała własny sposób na wychowanie synów

Do czasów Diany dzieci siedziały w domu, kiedy królowa podróżowała. Niedopuszczalne było publiczne okazywanie im uczuć. Diana nie tylko wszędzie zabierała ze sobą dzieci, ale także okazywała im uczucia. Nosiła je na rękach i przytulała, kiedy tego potrzebowały.  William i Harry byli pierwszymi spadkobiercami tronu, którzy poszli do przedszkola. Ogólnie Diana starała się, by dzieciństwo jej synów było normalne, by nie byli odcięci od realnego świata. Zabierała ich do szpitali i schronisk, do komunikacji miejskiej, by widzieli, jak żyją zwyczajni ludzie. Tę tradycję podtrzymuje William.

4 królewskie zwyczaje, które na dobre zmieniła księżna Diana

4. Diana byłą bardzo otwarta na zwykłych ludzi

Diana robiła wszystko, by swoją popularność wykorzystać dla dobra innych – walczyła o prawa chorych na HIV, trędowatych, bezdomnych czy starszych. Angażowała się w akcje humanitarne, nie bała się chorych i tym samym pokazywała innym, że nie powinien nami kierować strach, ale chęć pomocy. Złamała zakaz, który mówił, że nie wolno dotykać członków rodziny królewskiej i nie raz przytulała i wspierała chorych.

4 królewskie zwyczaje, które na dobre zmieniła księżna Diana

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply