Twierdzisz, że doby nie da się wydłużyć? Gdy poznasz zasadę Pareto, szybko zmienisz zdanie

Steve Jobs również wiedział o zasadzie Pareto. W rzeczywistości dzięki niej uratował swą firmę przed bankructwem. Wydaje się, że ta zasada jest tak stara, jak świat. Nie od dziś wiadomo, że mniej znaczy więcej. Oznacza to, że jeśli masz problemy z prowadzeniem firmy, nadszedł czas, aby przestać gonić za setkami innowacji, które pojawiają się każdego dnia i skupić się na kilku rzeczach, które możesz zrobić lepiej. 

Jeśli jesteś menedżerem, wysoce zalecane jest, aby dowiedzieć się, którzy pracownicy produkują 80% wyników i skupić się na zarządzaniu nimi.

Prawdopodobnie masz szafę wypełnioną rzeczami, których nigdy nie będziesz nosić. Zrób listę rzeczy, które ubierasz przynajmniej raz w miesiącu i pozbądź się reszty. Nie rozpaczaj za tym, czego nawet nie nosisz.

Jeśli tęsknisz za swoim najlepszym przyjacielem i skończ z otaczaniem się wieloma innymi osobami, najprawdopodobniej zauważysz, że 80% czasu z nimi spędzanego przynosi tylko 20% radości, którą zwykle odczuwasz, gdy jesteś z kimś bliskim. 

Wykorzystaj zasadę Pareto, by żyć mądrzej i rozsądniej. Nie musisz dziękować.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply