Twierdzisz, że doby nie da się wydłużyć? Gdy poznasz zasadę Pareto, szybko zmienisz zdanie

Jeśli jesteś studentem, ta zasada może mocno ułatwić ci życie. Pomyśl o swoich nauczycielach lub profesorach – oni również znają zasadę Pareto. Nie mają czasu na zadawanie pytań dotyczących całego materiału ze swojego przedmiotu, po prostu sprawdzają wiedzę na temat najważniejszych rzeczy. Najważniejsze rzeczy, o które pytają, zazwyczaj stanowią około 20% materiału, którego nauczyłeś się poprzedniej nocy.

Jeśli pracujesz jako wolny strzelec, nie otrzymujesz żadnej opieki medycznej, płatnych dni chorobowych, czy urlopu. Nie oszczędzasz na emeryturę i nie przysługuje ci wiele świadczeń pracowniczych. Masz poczucie, że możesz zostać na lodzie i pozostać bez środków do życia, dlatego starasz się łapać wiele srok za ogon i angażować się w wiele projektów.

To więcej niż prawdopodobne, że 80% twoich projektów przynosi tylko 20% zysku. Lepiej więc zrobisz, jeśli skupisz się na swoich głównych klientach. Spróbuj wzmocnić z nimi długoterminowe relacje, zamiast pracować nad wieloma różnymi zadaniami. Otrzymasz 80% zysku, wkładając w to jedynie 20% wysiłku.

Więcej na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply