Lubisz wyjątkowe miejsca? Takiego domu jeszcze nie widziałeś!

Potrzeba posiadania własnego domu jest naturalna dla człowieka. Każdy szuka dla siebie i swojej rodziny przytulnego miejsca, gdzie będzie mógł czuć się bezpiecznie. Jedni wybierają klasyczne domy, zaś inni dają się ponieść fantazji, tworząc niepowtarzalne i godne pozazdroszczenia miejsca. 

Jeden z najbardziej wyjątkowych domów świata należy do 37-letniego Angelo Mastropetro. Mężczyzna prowadził satysfakcjonujące życie do czasu, gdy w 2007 roku dowiedział się o swojej chorobie: stwardnieniu rozsianym. Informacja, że jest nieuleczalnie chory, diametralnie odmieniła jego życie. Po latach piastowania stanowiska dyrektora w korporacji rzucił dotychczasowe obowiązki i wyjechał do Wielkiej Brytanii, by wybudować dom marzeń.


Dla Angelo nie ma rzeczy niemożliwych.

dom-11


Kilka lat wcześniej Angelo odwiedził Anglię i szczególnie w pamięć zapadło mu jedno miejsce w hrabstwie Worcestershire. Była to jaskinia licząca sobie około 3000 lat, gdzie znalazł schronienie przed deszczem podczas wyprawy rowerowej. Piękno tego zakątka urzekło go na tyle, że postanowił wybudować tam dom.

Pomysł zaadoptowania jaskini na dom wydawał się wielu osobom szalony.

dom-2


Przedsięwzięcie wymagało ogromnego nakładu pracy. Kopano, ryto i cięto skały przez setki godzin, a ich łączna masa wynosiła ponad 70 ton. Wysiłek się opłacił, ponieważ jego efektem było powstanie pomieszczeń nadających się do zamieszkania przez człowieka. Jaskinia została luksusowo urządzona i wyposażona. Budowa łącznie trwała 5 lat i pochłonęła około 160 000 funtów (koszt samej jaskini to 62 tysiące funtów).

Prace nad budową domu były bardzo czasochłonne.

dom-3Projekt domu nie tylko zakładał zapewnienie wygody jego przyszłym mieszkańcom, ale też stworzenie przestrzeni przyjaznej dla środowiska. Wnętrze domu zachowało swój naturalny i surowy charakter: ściany, choć pomalowane na biało, mają niezmienioną fakturę jaskiniowych skał.

Pierwotnie w domu miała znajdować się wanna, jednak jej użytkowanie byłoby bardzo nieekonomiczne.

Angelo w jaskini wydzielił następujące pomieszczenia: pokój dzienny, sypialnię, kuchnię ze spiżarnią, gabinet, łazienkę i osobne WC. Dodatkowo wyodrębniono patio i wstawiono kominek, aby móc swobodnie się relaksować. Istnieje możliwość powiększenia domu, ponieważ w skałach można drążyć dalej.

dom-4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : curioctopus.it

Reply