Drzewa w jednym z miast szczelnie spowiła siatka. Mieszkańcy miejscowości byli oburzeni, gdy dowiedzieli się po co

Przyszła wiosna.

Niedługo zacznie robić się cieplej. Trawa już teraz ładnie się zazieleniła, a drzewa zaczęły puszczać pąki. Zakwitły pierwsze kwiaty i możemy cieszyć się już coraz piękniejszą aurą za oknem. Natura zachęca do spacerów po parkach i zielonych terenach. Mieszkańcy Guildford, miasta w południowo-wschodniej Anglii nie mogą jednak cieszyć się wiosną i budzącą się do życia naturą, bo na drzewach w ich miejscowości zamiast pączków drzew, pojawiły się paskudne sieci.

Pojawiły się nie tak dawno na 11 drzewach i popsuły całkowicie krajobraz i dobre nastroje mieszkańców. Okazuje się jednak, że przypadek z Guildford nie jest odosobniony, a podobne dziwne opatrunki szczelnie owinęły drzewa w parku w Birmingham, Darlington i Tuffley, oraz wiele żywopłotów, np. w Hilton.

Trzeba przyznać, że nie wygląda to ani ładnie, ani estetycznie, ale jeszcze gorszy jest powód, dla którego sieci oplotły drzewa. Sieci nie znalazły się na drzewach, by je chronić przed zimnem, czy też atakiem jakiejś choroby lub szkodnika. Okazuje się, że zawiesił je na nich pewien deweloper, by uniemożliwić gniazdowanie ptakom.

Przejdź na następną stronę, by dowiedzieć się więcej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply