Co dała ci mama, a co tata? Ciekawe badania wskazują, co przekazują nam rodzice w genach

Jesteśmy sumą genów przeszłych pokoleń to, co nam przekazują, wpływa na całe życie.

Znana jest teoria, że chłopcy dziedziczą więcej po mamach, a dziewczynki po ojcach. Wiele nawyków, sposobów na radzenie sobie z codziennymi obowiązkami zyskujemy z czasem, ucząc się od rodziców. Czasami wolimy robić coś zupełnie odwrotnie, ale kiedy widzi nas ktoś obcy, często dostrzega podobieństwa, które nam umykają i których niezauważany.

Zdrowy tryb życia, dobre odżywianie to wpływa na geny, które przekazuje się dziecku. Styl życia bardzo wpływa na zdrowie, jednak kiedy dziedziczymy szybką przemianę materii, jest znacznie łatwiej utrzymać dobrą wagę, nie oglądając każdego produktu. Po rodzicach dziedziczy się kształt nosa, obszar wokół warg, kości policzkowe, kształt oczu i podbródka. Dziedziczymy po rodzicach po równo, po 50% genów, ale męskie geny są zawsze bardziej dominujące, a przez to bardziej widoczne. Można wyodrębnić, co dziedziczymy po mamie a co po tacie.

Co dziedziczymy po matce, a  co po ojcu

Płeć

Płeć dziecka zależy od ojca. Jeśli mężczyzna ma więcej braci, zwiększa się prawdopodobieństwo, że będzie miał synów. Gdy ma siostry, wzrasta szansa na córkę. Co ciekawe, gdy geny taty „koncentrują się” na tym, by urodził się chłopiec, będzie on bardziej podobny do mamy, natomiast podobieństwo dziewczynki jest różne.

Stan zębów

Zęby mogą byś słabsze i mocniejsze, bardziej podatne na ubytki, mają różne kolory i rozstaw. Dzieci dziedziczą zęby po ojcach, dlatego, jeśli tata nie miał problemów z zębami, dziecko też nie będzie miało. Oczywiście ważna jest higiena i dbanie o zęby, ale już to czy dziecko będzie zmuszone nosić aparat, zawdzięcza z pewnością ojcu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply