Dzięki tym trikom szybko poprawisz swoją koncentrację i pamięć

Mózg jest mięśniem, no oczywiście nie dosłownie ;) Jednak kiedy odpowiednio go nie odżywisz i nie będziesz trenował to szybko zrobi się chudy i marny. Bez poświęcania mu uwagi i dostarczenia odpowiednich ćwiczeń mózg będzie się szybko starzał.

Co zrobić, by ten arcyważny organ, który działa 24 h na dobę 7 dni na tydzień, był odpowiednio zadbany i aktywny. Warto nabywać dobre nawyki i uczyć się trików, które sprawią, że twój mózg będzie kwitł niezależnie od wieku.


Mózg-w-kuchni


1. Bądź panem swojego snu

Sugerowane 8 godzin nie zawsze jest możliwe do przespania. Ludzie, jako jedyne ssaki potrafią i przeciągają czas bez snu. Inne, gdy są zmęczone po prostu zasypiają. Jakież by to było wspaniałe! Jednak możemy coś zrobić dla naszego mózgu, wystarczy 20. lub 30.-minutowa drzemka, by dużo lepiej zapamiętywał informacje. Zatem, zamiast sięgnąć po kolejną kawę zdrzemnij się kilkanaście minut.

1


2. Poznaj swoje pory snu i aktywności

Czujność i aktywność mózgu jest mniejsza i większa w różnych porach dnia, należy zatem poznać swoje działanie organizmu i wtedy działać. Jeśli nie masz sił podnieść się rano, nie okłamuj sam siebie, że wstaniesz wcześniej i przygotujesz się do działania. Śledź swoją produktywność i ją wykorzystuj.

Handsome middle aged man in bed irritated by the ring of the alarm clock


3. Zasada 3 ważnych spraw

Skup swój mózg na trzech ważnych sprawach, jakie masz dziś załatwić i przygotuj swój mózg, myśląc o ich realizacji. Trzy duże zadania to wystarczająco, a jeśli nakręcisz swój mózg na działanie, sam będzie cię pchał do ich realizacji.

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : lifehack.org

Reply