Nie zgadniesz, dlaczego popularne dżinsy mają takie nity!

Każdy w szafie ma ulubioną parę dżinsów, które wyglądają jak 7 nieszczęść. Jednak zawsze, nawet przy najostrzejszych porządkach zostają w szafie. Niewiele osób wie, że dżinsy mają bardzo charakterystyczną cechę, którą czasami podkradają inne rodzaje spodni. Dżinsy są w odpowiedni sposób, na bazie kroju sprzed lat. Dobrej jakości dżinsy mają tyle umocnień i specjalnych szwów, że można je nosić latami. 

Dlaczego tak jest? Cóż, można się tego dowiedzieć, poznając historię tych spodni. Wszelkie wzmocnienia i specjalne nity powstały nie bez przyczyny!


2Niewiele osób zastanawia się, dlaczego akurat te popularne spodnie są tak mocne. Teraz nosi się je do wszystkiego, nawet największe modnisie mają w swojej szafie pary tych spodni. Należy jednak pamiętać, że powstały z myślą o robotnikach.

5


Dżinsy zaczęły pojawiać się pod koniec 1800 roku. Były stworzone dla robotników z San Francisco, którzy potrzebowali spodni tak mocnych, by nie potrzeba było ich co chwilę latać i naprawiać. Na kolejnej stronie dowiesz się, dlaczego w dżinsach po dziś są używane małe nity w różnych miejscach i jaki to miało wpływ na te spodnie.

7

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply