Czy słyszałeś już o „gap year”? – zobacz, „z czym to się je”, a może sam się na niego zdecydujesz

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, kiedy należy otrząsnąć się z monotonii i zastanowić nad dalszym życiem.

Można wtedy wziąć urlop, zaszyć się w czterech ścianach, spędzić tydzień ze sobą i wyjść odmienionym, można też „rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady”. Gappersi wybraliby to drugie, choć ich podróż na Polsce pewnie by się nie skończyła. Z zasady wolą w końcu dalekie podróże, które dają możliwość sprawdzenia się w nowej sytuacji.

Dają szansę i sposobność ku temu, by zmierzyć się z samym sobą i zweryfikować swoje prawdziwe pragnienia. Właśnie temu służy gap year (ang. gap – przerwa, dziura oraz ang. year – rok). To termin, który odnosi się do okresu (niekoniecznie roku) pomiędzy etapami życia. Przerwa od codzienności, najczęściej brana jest przed rozpoczęciem studiów, pomiędzy nimi, podczas zmiany pracy, przed lub po ślubie.

Czy słyszałeś już o „gap year”? – zobacz, „z czym to się je”

Gappersi wykorzystują ten czas na zdobycie doświadczenia w nowym, odmiennym środowisku i kulturze, usamodzielnienie się. Bardzo często udają się wtedy w swoją „podróż życia”. Studenci wyjeżdżają na wymiany studenckie, wolontariaty, czy też do pracy zagranicę. Udają się na praktyki i staże. Ci, którym nie brakuje wyobraźni ruszają z plecakiem w świat i wracają zwiedziwszy przynajmniej jego połowę.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : dailymail.co.uk, portal.abczdrowie.pl

Reply