Naukowcy odkryli 4 powody, które sprawiają, że ludziom inteligentnym trudniej się zakochać

Powód drugi: strach przez uzewnętrznianiem się

Wszystko ma swoje konsekwencje, zwłaszcza miłość i wikłanie się w związki. Ludzie mądrzy wiedzą o tym i za w czasu chronią samych siebie przez zranieniem, ale też przez rozczarowaniem, upokorzeniem czy ośmieszeniem. Często robią to poprzez przyjęcie postawy wycofanej.

trouble-with-love-intelligent-men-6

 

Pokazanie komuś najskrytszych uczuć, lęków, pragnień, wpuszczenie do swojego intymnego świata, zwiększa ryzyko późniejszego zranienia w sytuacji konfliktowej. Inteligentni ludzie mniej się uzewnętrzniają, by to, co wtedy pokażą, kiedyś nie zostało wykorzystane przeciwko nim.

trouble-with-love-intelligent-men-9

 

Powód trzeci: blokujące doświadczenia

Często mówi się, że osoby mądre potrafią się uczyć na własnych doświadczeniach i błędach. Jeśli te doświadczenia są złe i bolesne, to silnie skłaniają do tego, by nie podejmować się działań, które doprowadziły do owego bólu i łez.

trouble-with-love-intelligent-men-1

 

Przeżycie nieudanego związku i zawodu miłosnego sprawia, że człowiek z większą rezerwą podchodzi do późniejszych kontaktów z potencjalnymi partnerami, co szczególnie widać w przypadku inteligentnych ludzi. Ich świadomość powtarzalności pewnych scenariuszy blokuje ich przed wejściem w nowe relacje, jakby zapominali, że każdy człowiek jest inny i nie wszyscy chcą ich zranić.

trouble-with-love-intelligent-men-4

 

Powód czwarty: przyzwyczajenie i wybór

Umiejętność chłodnej analizy faktów, jaką posiadają inteligentni ludzie sprawia, że samotność często jest ich wyborem. Mają oni świadomość, ile wymagań stawia przed człowiekiem budowanie związku, więc świadomie ich unikają.

trouble-with-love-intelligent-men-8

 

Inteligentni ludzie dużo czasu poświęcają na swój rozwój, więc z wygody rezygnują z innych bodźców, które mogłyby negatywnie wpłynąć na ich indywidualne plany. Raz podjętą decyzję trudno jest zmienić, więc to powód, przez który wielu inteligentnych singli przegapiło swoją szansę na miłość.

trouble-with-love-intelligent-men-9

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply