Naukowcy odkryli 4 powody, które sprawiają, że ludziom inteligentnym trudniej się zakochać

Miłość wbrew pozorom nie jest łatwym uczuciem. Wymaga od człowieka obnażenia swojego wnętrza przed drugą osobą, zmusza do kompromisów i niekiedy odbiera zdolność logicznego myślenia.

O przeżyciu wielkiej miłości marzy niemal każdy człowiek, ale nie wszyscy mają odwagę rzucić się w wir uczuć. Największy problem mają z tym osoby inteligentne. Ich wewnętrzną walkę serca i rozumu zazwyczaj wygrywa ten drugi, co sprawia, że tacy ludzie zamykają się na nowe doznania i emocje.

trouble-with-love-intelligent-men-p

 

Dlaczego to rozum jest górą w tym starciu? Naukowcy zbadali tę kwestie i wyróżnili 4 główne powody, przez które inteligentnym ludziom trudno się zakochać.

Powód pierwszy: zbyt intensywna analiza sytuacji

Inteligentni ludzie lubią bacznie obserwować otaczające ich sytuacje i analizować wszystkie czynniki wpływające na rozwój zdarzeń. Taka intensywna analiza dotyczy też uczuć własnych i potencjalnych partnerów.

trouble-with-love-intelligent-men-5

 

Im dogłębniej dana kwestia jest roztrząsana, tym człowiek widzi więcej różnorodnych aspektów zagadnienia. Niestety taka analiza sprawia, że osoby inteligentne często odrzucają świat uczuć i miłosnych uniesień jako nieprzewidywalny. Widzą ryzyko kochania i bycia w związku, więc z góry go unikają.

Kolejne powody przeszkadzające ludziom inteligentnym w zakochiwaniu się, znajdziecie na dalszych stronach artykułu. 

trouble-with-love-intelligent-men-2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply