10 ilustracji, które pokazują, jak internet i media społecznościowe zmieniły codzienne zachowania człowieka

Internet bez wątpienia jest bardzo pożytecznym wynalazkiem, który całkowicie odmienił obraz współczesnego świata, gdyż rewolucjonizował niemal każdą dziedzinę życia człowieka, a także ułatwił wykonywanie codziennych obowiązków miliardom ludzi.

Internet, jak wszystko co nas otacza, ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony ułatwił dostęp do informacji, zrewolucjonizował edukację, umożliwił szybką i tanią komunikację czy stał się źródłem utrzymania, ale z drugiej spowodował rozluźnienie się więzi międzyludzkich, stał się areną walki hejterów, zrodził cyberprzestępczość, a dla wielu osób stał się uzależnieniem.


internet-p


Zmiany, jakie coraz większa dostępność internetu wprowadziła do naszego życia, zachodziły stopniowo, przez co wiele osób nie zauważyło, jak bardzo zmieniła się ich codzienność, coraz bardziej uzależniając się od podłączenia do sieci. Warto wiec sobie przypomnieć, jak zachowywaliśmy się jeszcze 10-15 lat temu, gdy nie było komórek z Wi-Fi, a przede wszystkim portali społecznościowych, gdzie przeniosła się spora część dzisiejszego życia towarzyskiego.

Oto 10 ilustracji codziennych sytuacji, które pokazują, jak internet i media społecznościowe zmieniły nasze życie i zachowania. 

1. Powody zazdrości

internet (1)


2. Gotowanie

Odwiedź kolejne strony, a będziesz zaskoczony, ile jeszcze zmienił internet w twojej codzienności. 

internet (10)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply