Genialne pomysły, by powstrzymać ludzi przed śmieceniem!

Niestety, ale nadal są wśród nas ludzie, którzy śmiecą. Wyrzucają śmieci gdzie im lepiej, po prostu na ulicę! Dlaczego tak robią to dla mnie tajemnicą, jednak widoczne jest to zwłaszcza w większych miastach. Ludzie rzucają drobne śmieci pod nogi, ale lubią chodzić po czystych chodnikach. Istnieją różne formy wpływania na ludzi, upomnienia, pouczenia i kary grzywny. 

Jednak w Londynie wybrano też inny sposób, by przekonać ludzi do nieśmiecenia. Sprytny sposób jest nie tylko zabawny, ale w dużej mierze pomaga środowisku.Nowy sposób zwracania uwagi na zaśmiecone ulice opracowała brytyjska organizacja Hubbub. Jej członkowie zamontowali na ulicach puszki na niedopałki. Cóż w nich takiego innowacyjnego? Otóż wrzucając niedopałek w odpowiednie miejsce, głosujesz na postawione przez organizatorów pytanie.

s2


Oczywiście pytania są bardzo proste i przyziemna np. „Kto jest najlepszym piłkarzem świata? Ronaldo czy Messi?” Możesz się wypowiedzieć swoim niedopałkiem ;)

s1


Głosowanie niedopałkami jest jednym z pomysłów, kolejnym jest informowanie ludzi, o kosztach sprzątania miasta z wyrzucanych gum do żucia. Koszt gumy to tylko 3 centy, ale jej usunięcie pochłania już 1,5 funta!

s3

 

s5

s6

Jak sądzicie, czy takie rozwiązania sprawdziłyby się u nas?

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : hubbub.org.uk

Reply