Jessica buja w chmurach zawodowo. Choć nie ma rąk, została pilotem! Jej historia to dowód na to, że dla ludzi pełnych pasji nie ma rzeczy niemożliwych

Jessica Cox przyszła na świat w 1983 r. w Tuscon w Arizonie. Przez całe życie uczyła się radzić sobie z niepełnosprawnością. Gdy innym dzieciom wszystko szło jak z płatka, ona męczyła się nawet z prostymi czynnościami. Z powodu braku rąk, mała musiała posługiwać się stopami.  Nauczyła się pić ze szklanki, trzymając ją stopami, malować w ten sposób kredkami, bawić się z dziećmi.  Z czasem małej przestało to wystarczać. Zapragnęła czegoś więcej.

 

Jej mama bała się, że Jessica zawiedzie się, próbując dorównać innym dzieciom. Uległa jednak prośbom córki i zapisała ją na taekwondo. Bardzo szybko okazało się, że mama kompletnie nie miała racji, a 10-letnia Jessica ma siłę i pasję większą od jej rówieśników. Przewyższała ich w sztuce walki, w której liczyły się przede wszystkim kopnięcia. W wieku 14 lat jako pierwsza niepełnosprawna zdobyła czarny pas w tej dyscyplinie. Osiągnęła wszystko, co mogła i zaczęło brakować jej wyzwań. To właśnie wtedy zdecydowała się zmierzyć ze swoim największym lękiem.

Marzyła o tym, by latać i choć jej pragnienie mogło wydawać się absurdalne, tym razem nikt nie wątpił już w to, że Jessica je spełni. Tym razem musiała zmierzyć się nie tylko z ograniczeniami ciała, ale i z lękiem wysokości. Przeciw niej było właściwie wszystko, a mimo to sięgnęła po to, o czym śniła i w wieku 26 lat, została pierwszą osobą bez rąk z licencją pilota. Lata małymi sportowymi samolotami do wysokości trzech kilometrów. Trafiła za to do Księgi rekordów Guinessa!

 

O swoim hobby opowiedziała światu w popularnym amerykańskim programie Inside Edition. Wyjawiła, jak radzi sobie na co dzień i co dopinguje ją do sięgania po kolejne cele.  – To jak reagujemy ma większy wpływ na nasze życie, niż nasze fizyczne ograniczenia – powtarza Jessica. 34-latka to dziś wykształcona pani psycholog. Z zamiłowania pilot i nurek (w międzyczasie zdobyła certyfikat), z zawodu trener personalny. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Z uporem maniaka pokonuje ograniczenia nasuwane przez społeczeństwo. Do działania nie trzeba jej specjalnie zachęcać.

Jej historia to wspaniała motywacja.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : nonfictioneditor.wordpress.com, capnaux.com, storiesofworld.com, elitereaders.com

Reply