4 odrażające praktyki, które do dziś stosowane są na kobietach w Azji i w Afryce. Dlaczego nikt im nie pomoże?

1. Przymusowe karmienie w Mauretanii

W tym kraju uważa się, że im kobieta jest grubsza, tym atrakcyjniejsza. Rodzice zmuszają młode dziewczyny to spożywanie ogromnych ilości pożywienia. Czasem praktyce tej poddawane są już sześciolatki. Karmi się je na siłę litrami mleka krowiego lub wielbłądziego oraz zmusza do zjadania tłustych potraw lub wypijania tłuszczu.

Aby szybko przybrać na wadze, nastolatki sięgają niekiedy po niedozwolone preparaty, które zwiększają masę ciała, jednak są bardzo szkodliwe dla zdrowia.

W Mauretanii uważa się, że grube panny łatwiej wydać za mąż. Dodatkowe kilogramy świadczą nie tylko o urodzie, ale także o bogactwie. To znak, że pulchnej kobiecie się powodzi, a w jej domu nigdy nie brakowało pożywienia.

53-letni Marième Diallo przyznaje, że siłą karmił swoje córki w okresie dojrzewania. Jedna miała 14, a druga 19 lat. Podobno były bardzo chude i nie chciały przytyć. Mężczyzna był z tego powodu regularnie wyśmiewany przez sąsiadów. Mówili mu, że dziewczynki przynoszą wstyd jego rodzinie i Diallo postanowił je na przymus podtuczyć.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : 2earfuls.files.wordpress.com, tooyoungtowed.org, africafundacion.org

Reply