Polityka to już nie tylko męski świat. Oto 10 najpiękniejszych kobiet, które angażują się w życie polityczne

Władza przez stulecia była domeną mężczyzn. To oni zazwyczaj rządzili wioskami czy rodami, później dynastycznie władali cesarstwami i księstwami, by wreszcie stanąć na czele państw i republik o charakterze demokratycznym, zaś kobiety przez ten czas incydentalnie stawały u steru władzy.

XX wiek przyniósł wielkie zmiany jeśli chodzi o życie polityczne. Na początku stulecia wiele państw przyznało kobietom prawa wyborcze, a to otworzyło im drogę czynnego uczestnictwa w procesie rządzenia. Z dekady na dekadę zaczęła więc rosnąć liczba kobiet w polityce i dziś panie zajmują najwyższe stanowiska państwowe czy przewodniczą działalności organizacji międzynarodowych. Choć najważniejsze są ich kompetencje, to trudno nie zwrócić uwagi na ich urodę.


women-in-politics-pas


Kobiety zajmujące się polityką reprezentują różne typy urody. Wśród ich coraz liczniejszego grona są takie, które szczególnie przykuwają wzrok, gdyż ich aparycja bardziej pasuje do planu filmowego czy na wybiegi mody niż do ponurych sejmowych ław.

Oto 10 pań, zaliczanych do grona najpiękniejszych kobiet w polityce. 

1. Vanja Hadzovic

Vanja jest doradcą w serbskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych i planuje rozwijać swoją polityczną karierę jako dyplomata. Trzeba przyznać, jej uroda olśni niejednego rozmówce.

women in politics (3)


2. Mara Carfagna

Niegdyś statyka i modelka, dziś aktywny polityk po studiach prawniczych. Została wybrana do Izby Poselskiej z ramienia partii Forza Italia w 2006 roku. Od 2008 do 2011 roku pełniła funkcję ministra Równych Szans w rządzie Berlusconiego. W tym czasie została okrzyknięta „najpiękniejszym ministrem na świecie” i zajęła pierwsze miejsce w rankingu Maxima na „Najgorętszego  polityka na świecie.”

Więcej kobiet polityków na kolejnych dwóch stronach. W tym zestawieniu jest Polka!

women in politics (5),

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : 60secondslist.com

Reply