Każdy, kto obgryza paznokcie, musi wiedzieć o pewnych faktach! To nie żarty, tylko poważny problem!

Obgryzanie paznokci wydaje się błahym problemem, jednak okazuje się, że może mieć przykre konsekwencje zdrowotne. Oszacowano, że z tym nieprzyjemnym nawykiem boryka się co czwarty nastolatek. To dość poważny sygnał dla rodziców, że w życiu dziecka dzieje się coś niepokojącego.

Stwierdzono, że paznokcie obgryzają głównie osoby żyjące w stresie i mające problemy emocjonalne. Onychofagia występuje częściej u dzieci i młodzieży niż u dorosłych. Oprócz nieprzyjemnie wyglądającej płytki paznokciowej ciągłe obgryzanie powoduje stany zalane dziąseł, zarażenia bakteriami, a nawet wady zgryzu. Zobacz, jakie inne konsekwencje niesie ze sobą ten dość niebezpieczny nałóg!


1. Zarazki

Na dłoniach gromadzi się ogromna liczba drobnoustrojów. Dotykając klamek, korzystając z toalety czy przebywając w miejscach publicznych, gromadzimy na powierzchni skóry miliony zarazków. Nawet jeśli dokładnie umyjemy ręce, pod paznokciami wciąż będzie się znajdować ogromna ilość bakterii i grzybów. Gdy włożymy palec do ust, w mgnieniu oka dostaną się do środka.

12. Bakterie E.coli i Salmonelli

W 2007 roku tureccy naukowcy przeprowadzili eksperyment na grupie 59 osób, aby zbadać, jaki wpływ ma obgryzanie paznokci na transport bakterii w jamie ustnej. U 76% badanych wystąpiły wymioty i biegunka spowodowane zakażeniem bakteryjnym!

2


3. Mikropęknięcia szkliwa

Zęby osób z tendencją do onychofagii są bardziej podatne na próchnicę!

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : mostextremenews.com

Reply