10 różnych kształtów nosa. Jego kształt nie jest przypadkowy. Sprawdź, co mówi o tobie i twoim charakterze

Wygląd poszczególnych elementów ciała jest wskazówką do tego, jaki charakter ma dany człowiek. Dlatego np. jedne twarze od razu budzą sympatię, zaś inne mają w sobie coś niepokojącego i złowrogiego, co sprawia, że nie mamy ochoty poznać jej właściciela.  

Bardzo ważnym elementem ludzkiej twarzy jest nos, ponieważ wystając za jej obrys, w pierwszej kolejności przyciąga uwagę patrzących. Amerykańscy naukowcy w 2013 roku opublikowali artykuł w Journal of Craniofacial Surgery, w którym przedstawili różne typy nosów. Po przeanalizowani tysięcy zdjęć i obrazów wyróżnili 10 jego kształtów oraz wskazali na cechy charakteru, o których świadczy dany wygląd nosa.


nos-pas


Widoczna cześć nosa składa się z sześciu części, których wygląd tworzy ogólne wrażenie, jakie sprawia ten narząd zmysłu, a są to:

nozdrza – dwa otwory na końcu nosa
płatki – chrząstki nozdrzy
przegroda – koścista ściana między nozdrzami
chrząstka – elastyczna tkanka pod koniec przegrody
most – tworzy kształt siodła
nasada – punkt między oczami

Kształt nosa często jest powodem kompleksów i braku akceptacji wyglądu twarzy

41


O czym świadczy wygląd końcówki nosa i nozdrzy?

Ułożenie końcówki nosa wskazuje na ogólny stosunek do pieniędzy 

Osoby z dużą końcówką przykładają dużą uwagę do planowania swojego budżetu. Końcówka mała lub szpiczasta świadczy o braku większego zainteresowania pieniędzmi. Jeśli jest zadarta do góry to właściciel nosa zapewne wykazuje beztroski stosunek do kwestii materialnych. Końcówka nosa skierowana w dół pokazuje, że dana osoba mądrze dysponuje swoim majątkiem.

Występowanie wgłębienia na końcówce nosa wskazuje na słabe zaangażowanie 

Jeśli ktoś ma widoczne wgłębienie na końcówce nosa, często nazywane hebelkiem, to ma problem z zaangażowaniem w to, co robi. Często brak mu serca i pasji do wykonywanych czynności i podjętej pracy.

Wielkość nozdrzy wskazuje na stosunek do wydawania pieniężny 

Duże nozdrza mają osoby, które chętnie wydają pieniądze, ale też są hojne wobec innych. Niewielkie nozdrza to zwiastun większej powściągliwości w wydawaniu pieniędzy, a nawet skąpstwa.

Wygląd płatków nozdrzy wskazuje na powiązania rodzinne

Grube płatki nozdrzy świadczą o potrzebie tworzenia głębokich i silnych więzi z innymi ludźmi. Osoby z cienkimi płatkami są bardziej obojętne na innych ludzi i nie zależy im na trwałych więziach z bliskimi czy środowiskiem.

Powiedz jaki masz nos, a powiem ci kim jesteś

The-Shape-of-Your-Nose-is-not-a-Coincidence-and-Says-a-lot-About-You


10 kształtów nosa oraz cechy charakteru na jakie wskazuje jego wygląd 

Duży nos

Osoby z dużym nosem są ambitne i dążą do przywództwa. Lubią pracować samodzielnie, są pewne siebie i samowystarczalne. Ludzie z dużym nosem zazwyczaj szybko podejmują decyzję i są postrzegani jako perfekcjoniści oraz nie boją się wyzwań. Duży nos ma np. Jimmy Durante.

Więcej opisów kształtów ludzkich nosów znajdziecie na kolejnej stronie. 

Jimmy-Durante

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : tophealthnews.net

Reply