Tajemnicze napisy na ławkach w Chester wzbudziły niemałe zamieszanie w mieście!

Świat artystów rządzi się innymi prawami niż zwykłych ludzi. Mają swoje pomysły i coraz częściej wychodzą z nimi do przestrzeni publicznej. Czasami do końca nie wiadomo, czy to występ, czy po  prostu coś się komuś stało. Świat sztuki wkracza do zwykłego i nieźle w nim miesza :)

angielskie miasto Chester zostało ostatnio ofiarą młodych żartownisiów. Na szczęście, nie wyrządzili żadnej szkody, a jedynie przypięli do ławek w miejscowym parku tabliczki z ciekawymi napisami. Według miejscowych informacji władze nie miały z tym nic wspólnego i jest to dziełem anonimowcy artystów. Jedni stwierdzili, że zabawne tabliczki mogą ograniczać zachowania antyspołeczne w przestrzeni publicznej, inni zaś, że je nasilają. Rada miasta postanowiła ściągnąć tabliczki, jednak po akcji pozostały zdjęcia.


Ławka jest dedykowana mężczyznom, którzy stracili chęć do życia, chodząc za partnerkami po sklepach obuwniczych w Chester.

1


Proszę tu nie siadać. To nie jest ławka, to jest instalacja artystyczna artystki S. Sosva.

3


Ta ławka jest zarezerwowana dla młodych, pięknych i zamożnych. Jeśli jesteś stary, brzydki i biedny proszę, usiądź gdzieś indziej.

 4


A wy z jaka opinia się zgadzacie? Uważacie, że jest to tylko zabawna instalacja, czy raczej już przesada?

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.


źródło : southwales-eveningpost.co.uk


Reply