Lekarze w fantastyczny sposób uczcili wyjście dziewczynki ze szpitala! To jednocześnie zabawne i wzruszające.

Walka z chorobą nigdy nie jest łatwa, zwłaszcza kiedy choroba dotyka dziecka. O ile dorosły potrafi zrozumieć mechanizmy choroby, to dla dziecka, które zaatakował rak, jest to nie do pojęcia. Jednak dzieci w walce z chorobami mają przewagę nad dorosłymi  – mają bowiem dziecięcą wiarę w cud i gorące serce, które podpowiada im, że wszystko będzie dobrze. 

Tak było w przypadku 12-letniej Sophii, która po latach walki z chorobami wreszcie zakończyła leczenie.


U Sophii wiele lat temu zdiagnozowano skoliozę, 23 godziny na dobę musiała nosić klamry, które sprawiały jej ból przy każdym ruchu. Do tego na rdzeniu kręgowym lekarze znaleźli guza. Został usunięty przez chirurgów i przez rok dziewczynka miała spokój. Jednak po kilkunastu miesiącach nastąpił nawrót choroby. Sophia została poddana nowoczesnej terapii protonowej. Sophia została pierwszą małą pacjentką, która przeszła tę terapię. 

Bez nazwy 1Terapia się powiodła i dziewczynka po latach leczenia może wracać do domu. Lekarze na uświetnienie tego wydarzenia przygotowali flash mob. W rytm popularnej piosenki zatańczyli z dziewczynką, która bardzo lubi taniec. 

Zobacz nagranie:

 

Jak widać, nie tylko leki leczą, ale też atmosfera i chęć walki z chorobą.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply