Wbiła w limonkę kilkanaście goździków i postawiła owoc blisko okna. Skuteczność tego pomysłu szybko odczuła na własnej skórze!

Te dwa składniki zostały zidentyfikowane jako jedne z najbardziej powszechnie używanych do zwalczania różnego rodzaju chorób. Cytryna jest jednym z najsilniej działających owoców cytrusowych, dlatego jest szeroko stosowana przy produkcji rozmaitych preparatów. Ale co daje jej połączenie z goździkami? 

Zarówno cytrusy, jak i goździki wydzielają intensywny zapach, który odstrasza owady. Podobno działają lepiej niż niejeden środek owadobójczy, a przy tym zapewniają piękny zapach w całym domu.

cytryna-i-gozdziki


Bardzo ważne jest, by mieć na uwadze, że muchy i inne owady są często nosicielami bakterii chorobotwórczych, mogących nawet doprowadzić do śmierci. Tylko muchy domowe posiadają około 1 mln rodzajów bakterii i przenoszą je nie tylko na nasze ciała, ale też na pokarmy, które jemy.

mucha


Co jest potrzebne, by przygotować naturalny środek odstraszający owady?

Jest to bardzo proste, potrzeba tylko cytrynę (ewentualnie limonkę) oraz goździki. Cytrynę należy przekroić na pół i w każdej połówce umieścić 6 albo 7 goździków. Następnie wystarczy postawić owoc w miejscu najchętniej odwiedzanym przez muchy, komary i inne owady latające np. kuchni czy ramie okiennej. Ważne, aby co jakiś czas wymieniać „odstraszacz”. Zapach powinien być intensywny, w przeciwnym razie, sposób nie będzie skuteczny.

limon-con-clavo-de-olor

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : familiasalud.com

Reply