Mężczyzna zabrał temu biednemu małżeństwu samochód! 3 dni później dziękowali mu ze łzami w oczach

Wydawać by się mogło, że starszym ludziom niewiele potrzeba do życia. Mają gdzie mieszkać, co jeść i nie muszą już na nic oszczędzać. Dzieci odchowane, kredyty pospłacane więc pozostaje tylko cieszyć się życiem na emeryturze.

Rzeczywistość okazuje się jednak nieco ponura. Tylko nieliczni seniorzy mogą pozwolić sobie na wygody i na stare lata poszastać pieniędzmi. Co prawda w Norwegii, Belgii czy Holandii emerytury są na godnym poziomie, ale w biedniejszych krajach nie ma co marzyć o spokojnej starości. Zazwyczaj skromne świadczenia starczają na wykup leków, opłatę czynszu i na cukierki dla wnuków.

69-letnia Pat i jej 83-letni mąż Stan zmagali się z poważnym kryzysem finansowym. Emerytowane małżeństwo mimo oszczędzania nie mogło związać końca z końcem. Żyli skromnie, ale i tak nie starczało na wszystkie bieżące potrzeby. Któregoś dnia zdecydowali, że wezmą kredyt pod zastaw samochodu. Nie było innego wyjścia i musieli to zrobić, aby przeżyć. Regularnie płacili raty, aż któregoś dnia całkowicie skończyły się ich oszczędności.

Jak poradzili sobie z problemem? O tym na kolejnej stronie!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : heftig.de

Reply