Apatani to stary azjatycki lud, który wciąż pielęgnuje pradawne tradycje, w efekcie czego ich kobiety wyglądają przerażająco

Różnorodność świata zdaje się być nieskończona.

Na Ziemi obecnie żyje ponad 7 miliardów ludzi, a występujące między nimi różnice wynikają z wielu czynników, np. z miejsca zamieszkania. Specyfika przestrzeni egzystencji determinuje codzienne życie i potrzeby każdej społeczności, a także doprowadza do ukształtowania się wierzeń i tradycji.

Dzięki rozwojowi techniki ludzie zaczęli tworzyć jedną wielką globalną społeczność, czego skutkiem jest coraz większa unifikacji narodów. Niestety coraz mniej jest na Ziemi miejsc, gdzie ludzie żyją jak przed wiekami, pielęgnując swe pradawne wierzenia. Najwięcej pierwotnych ludów żyje w Ameryce Południowej i w Azji. Ich świat jest fascynujący, dlatego warto go poznać, nim zostanie zatracony i zapomniany.

Jedną z ciekawszych pierwotnych społeczności, tworzą osoby należące do ludu Apatani. Zamieszkuje on górzyste tereny stanu Arunaćal Pradeś w północno-wschodniej części Indii. Obecnie żyje około 26 tysięcy Apatanów.

Apatani to bardzo ciekawy lud himalajski, który od wieków żyje według zasad demokracji, dzięki czemu uniknął wewnętrznych konfliktów. Na co dzień Apatani zajmują się rolnictwem i uprawiają ryż, a także hodują gajale, ssaki podobne do bawołów.

Najwięcej uwagi przyciągają apatańskie kobiety, ponieważ są wytatuowane na twarzach i w nozdrza mają powkładane różne kółka. Zabiegi te są dość bolesne, ale mają jeden ważny cel…

Dlaczego Apatanie modyfikują urodę swych kobiet? O tym przeczytacie już na kolejnej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : deadbees.net

Reply