Magiczne wręcz cytaty, które pewnie powtarzalibyśmy jak mantrę, gdyby nie jedno ALE…

Piękne, mądre cytaty zostają w naszej pamięci na długo. 

Są takie słowa, których nie możemy i nie chcemy pozbyć się z głów. Zostają z nami na zawsze. Są naszą mantrą, którą powtarzamy sobie w trudnych chwilach, pocieszeniem. Zagrzewają nas do walki. Sprawiają, że lepiej rozumiemy świat. Czynią go łatwiejszym do przełknięcia. 

Z tej też przyczyny złote myśli i cytaty chętnie umieszczamy na zaproszeniach ślubnych. Wysyłamy innym wraz z życzeniami na święta. Znajdujemy je w kalendarzach. Często też rozpoczynają nasze ulubione lektury. Otaczają nas zewsząd i ciągle chcemy ich więcej. Słowa, które przedstawiamy poniżej, są mądre i bardzo życiowe.

Znalazła się w nich mistrzowska i bardzo trafna diagnoza, która dotyczy nie tylko współczesnego człowieka, ale i całych państw i systemów, które nami rządzą. Z jakiejś jednak przyczyny te zdania nigdy nie trafią pod nasze strzechy. Przeczytajcie je. Jesteśmy ciekawi, czy będziecie w stanie domyślić się czemu. 

1. „Dzisiaj jesteśmy zaledwie skałami w rzece, za kilka lat los może wznieść nas jako tamę, o którą zostanie rozbity główny strumień, po to tylko, aby popłynąć naprzód nowym korytem”.

2. „Piękno mogą dostrzec jedynie stanowiący jego część.”

3. „Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.”

Po więcej cytatów i podpowiedzi sięgnij na następną stronę.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply