15 najlepszych cytatów Jokera, które zapadają w pamięć i skłaniają do głębokiej refleksji!

Joker to fikcyjny złoczyńca pojawiający się w komiksach wydawanych przez DC Comics oraz filmach związanych z Batmanem.

Postać ta została stworzona przez Jerry’ego Robinsona, Billa Fingera oraz Boba Kane’a. Świat poznał ją już w 1940 roku i od tego czasu pojawiała się w niezliczonej ilości filmów i komiksów. Joker niemal zawsze jest antagonistą (przeciwnikiem głównego bohatera). Wyglądem przypomina komika lub klauna. Ma zielone włosy, bladą twarz, szeroki uśmiech i ubrania w fantazyjnych kolorach.

Rolę Jokera chętnie odgrywali znani i popularni aktorzy m.in. Cesar Romero, Jack Nicholson, Heath Ledger, Cameron Monaghan, Jared Leto czy Joaquin Phoenix. To jeden z najbardziej zagadkowych złoczyńców, będących dla Batmana niebezpiecznym przeciwnikiem. Cechuje się wysoką inteligencją. Do popełnianych zbrodni używa sprytnych podstępów i wymyślnych gadżetów takich jak zaostrzona karty do gry czy minipułapki. Magazyn Wizard uznał go za największego superzłoczyńcę wszech czasów.  Postać ta zawsze budzi mnóstwo emocji. Przez lata Joker pozostawił po sobie wiele ciekawych wypowiedzi. Specjalnie dla was zebraliśmy te najciekawsze. Niekose są bardzo smutne i refleksyjne. Odkrywają wewnętrzne cierpienie Jokera.

1.”Uśmiechaj się, ponieważ to dezorientuje ludzi. Ponieważ to jest prostsze, niż wytłumaczenie im, co zabija cię od środka.”

2.”Przestaliśmy szukać potworów pod naszymi łóżkami, gdy zrozumieliśmy, że one są w nas.”

3.„Jeśli w czymś jesteś dobry, nigdy nie rób tego za darmo.”

4.”Szalonym jest ten, kto nie umie kierować sobą, natomiast chce kierować innymi. „

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply