Dobry makijaż to podstawa przebrania na Halloween. Jeśli nie macie pomysłu jak się pomalować, na pewno zainspirują was te filmiki

Halloween to święto-maskarada odnoszące się do świata potworów i osób nieżyjących. Obchodzone jest 31 października, czyli w wigilię Święta Zmarłych. Halloween wiązane jest głównie z kulturą amerykańską, ale od paru lat zyskuje coraz większą popularność na innych kontynentach.

Halloween jest różnie oceniane: dla jednych to komercyjna zabawa, mająca tylko napędzać sprzedaż w sklepach, zaś inni widzą w nim szatańskie święto, sprowadzające dusze ludzkie na bardzo mroczne ścieżki. Niezależnie jednak od oceny Halloween i jego wartości trzeba przyznać, że pobudza ono do kreatywności, bo standardowe przebrania duchów, mumii i kościotrupów już od dawna są passé.


halloween-p


Jeśli planujecie wybrać się na halloweenową imprezę, powinniście nie tylko zaskakiwać oryginalnym i strasznym kostiumem, ale także pasującym do niego makijażem. Pamiętajcie, nie wystarczy już pomalować oczy i usta na czarno by być cool. Teraz modne są bardzo dopracowane makijaże, często oparte na jakimś złudzeniu optycznym.

Świat potworów i umarlaków stwarza duże pole do popisu w kwestii strojów i makijaży

halloween-2


Tym, którym kompletnie brakuje pomysłu na charakteryzację na Halloween, proponujemy zobaczyć poniższy filmik z najstraszniejszymi makijażami. Ostrzegamy, że niektóre propozycje są naprawę ostre i przerażające. Jeśli zaś chcielibyście sami wykonać takie malunki na swych twarzach, to na kolejnej stronie zobaczycie filmik, jak się robi tego typu make-upy.

Tak pomalowane osoby chyba nikt nie chciałby spotkać w ciemnej uliczce

https://www.youtube.com/watch?v=fs1qq7miL_Q

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply