Fotograf uwiecznił chwilę porzucenia przez niedźwiedzicę młodych. Zrobiła to z myślą o ich przyszłości

Świat zwierząt rządzi się twardymi prawami. Są one niepodważalne i niezmienne od tysięcy lat. Z ludzkiego punktu widzenia są bardzo ostre. Bo tylko ludzie tak długo dbają i wychowują swoje dzieci. Niektórzy potrafią zajmować się dziećmi nawet przez 30 lat, a te nie mają w sobie instynktu, by wstać od komputera i samemu „upolować” obiad.

W świecie zwierząt matki najczęściej towarzyszą dzieciom na tyle długo, by pokazać im podstawowe umiejętności potrzebne do przetrwania. Uczy je jak zdobyć pożywienie, jak unikać niebezpieczeństw i znaleźć bezpieczny nocleg. Resztę pozostawiając instynktom, które je poprowadzą.

The whole family together before the mother swims away


Nie codzienna chwilę pożegnania matki i dwóch niedźwiadków zaobserwował rosyjski fotograf. Zauważył, jak niedźwiedzica bawi się z młodymi na brzegu, potem czujnie się rozgląda i wchodzi do wody.

Mother bear leaves her cubs forever


Niedźwiedzica odpłynęła od młodych, ta początkowo myślały, że matka poszła tylko coś upolować. Jednak ona odpłynęła, by nigdy więcej do nich nie powrócić.

Takie usamodzielnienie potomstwa jest naturalne w świecie zwierząt. Matka wie, że sobie poradzą, gdyż mają wiedzę od niej i instynkty, które pomogą im przetrwać.

The bear cubs waiting for the mother to come back

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : dailymail.co.uk

Reply