10 oznak, że twój partner(ka) tobą manipuluje. Mistrzowie tej sztuki potrafią mieszać w głowie i zawsze dostać to, czego chcą

Dobry związek to wzajemne wsparcie, miłość i szacunek, nie zawsze jednak tak jest.

Manipulatorzy zdarzają się wszędzie, potrafią uzyskać to, co chcą. Wiedzą, w jaki ton uderzyć, jak pokierować drugą osobą, by dostać to czego chcą. A ich cele są różne, ale skupiają się na tym, by to ich zdanie było najważniejsze, by im było wygodnie. Potrafią tak wpływać na otoczenie, by to ono dostosowało się do nich, nie zaś odwrotnie.

Manipulator potrafi kłócić ludzi między sobą, by osiągnąć własne cele. Tak rozmawiać z innymi, by uważali, że teorie manipulatora są ich własnymi. Mistrz w mieszaniu innym w głowach ma swoje sztuczki, dokładnie wie, co motywuje innych, co kieruje ich działaniem, dlatego bez problemu poruszy takie tematy, wypowie takie opinie, by osiągnąć swój cel.

Często trudno poznać manipulatora, przejrzeć jego działania, bo potrafi się maskować, udawać przyjaciela. O ile w pracy czy dalszej znajomości łatwiej zobaczyć, że ktoś nami manipuluje, to w związku jest to bardzo trudne. Nawet jeśli ktoś z boku próbuje to wskazać. Warto jednak prześledzić najczęstsze sztuczki manipulatora, jego zachowania, które wskazują, że jego postawa to tylko gra. Manipulować partnerem potrafią i kobiety i mężczyźni, warto sprawdzić, czy samemu nie jest się ofiarą takiej osoby.

1. Zawsze jesteś winny temu, co się dzieje.

Manipulator zawsze doprowadzi cię do poczucia winy. Zawsze. Kiedy pytasz partnera o pomoc, on ci nie pomoże, a w dodatku sprawi, że będzie ci głupio, że w ogóle poprosiłeś. Z pewnością dowiesz się, że ma bardzo dużo do zrobienia, a ciebie to w ogóle nie interesuje. To ty masz się czuć winnym, za to, że prosisz. Przecież możesz coś zrobić samemu, a nie męczyć kogoś.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply