Komputer kupiła mając 60 lat, teraz ma 81 i właśnie wypuszcza w świat swoją pierwszą aplikację

Nigdy nie jest się za starym na uczenie się nowych rzeczy, jest to kwestia chęci i zaangażowania, doskonale pokazuje to historia Masako Wakamiya.

Technologia jest domeną młodych, to oni szybko łapią nowinki, bez problemu poruszają się w wirtualnej rzeczywistości. Nie oznacza to, że starsze pokolenia nie mają pojęcia o technologii, lepiej powiedzieć, że są mniej na nią otwarte. Ale nie oznacza to, że wszyscy tak mają. Od 2009 roku aż o 150% wzrosła liczba ludzi po 65 roku życia, którzy potrafią korzystać z komputera. I jest to grupa najszybciej rozwijająca się.

Facebook czy Skype pomagają starszym ludziom być w kontakcie ze znajomymi i rodziną. A zwłaszcza dziećmi, które wyprowadziły się w inne regiony świata. Co ważne, umiejętność posługiwania się nowinkami technicznymi pomaga utrzymać się w zdrowiu starszym osobom. Obsługiwanie komputera czy telefonu i uczenie się nowych rzeczy sprawia, że mózg wolniej się starzeje i dzięki temu lepiej funkcjonuje.

Doskonale świadczy o tym historia pani Masako, która pierwszy komputer kupiła, gdy już była na emeryturze i miała 60 lat. Jej historię przeczytasz na kolejnej stronie. 

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : lifebuzz.com

Reply