Zastanawiałeś się, ile moczu jest w basenach? Ta ohydna informacja może sprawić, że już nigdy nie pójdziesz na pływalnię!

Bardzo często słyszy się, że w basenach znajduje się specjalny środek chemiczny, który wchodzi w reakcję z wydalanym moczem. Barwi w ten sposób wodę na ciemniejszy kolor i wskazuje „winowajcę”.

To bardzo stara plotka, która nie ma nic wspólnego z prawdą. Nie istnieje żaden cudowny barwnik, który miałby takie właściwości. Oczywiście można by go stworzyć, ale nie dałoby się zapobiec reagowaniu z innymi organicznymi substancjami obecnymi w wodzie.

Niektóre pływalnie postanowiły skorzystać z tego mitu i sporządziły znaki ostrzegające przed tą fikcyjną substancją, jednak wygląda na to, że na niewiele się zdały, bo ludzie sikają do basenów na potęgę! Zdarza się, że wydalają nie tylko mocz, ale także kał! To przerażające, że niektórym nie chce się wyjść z wody, aby skorzystać z toalety!

Naukowcy z kanadyjskiego Uniwersytetu Alberty postanowili zbadać, ile moczu znajduje się w basenach. Wyniki są bardzo niepokojące. Przejdź na kolejną stronę i dowiedz się więcej!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : upsocl.com

Reply