10 Wspaniałych Księgarni, które udowadniają, że liczy się to co jest w środku – sami zobaczcie!

Z zewnątrz te miejsca wyglądają na całkiem zwyczajne, niczym się nie wyróżniające, ale wystarczy wejść do środka…

1. Księgarnia City Lights w San Francisco

1
źródło: Flickr: mlehmann

Księgarnia została założona przez poetę Lawrence Feflinghetti i dlatego też drugie piętro zostało poświęcone jego twórczości.

2źródło: en.wikipedia.org

2. Słowo na wodzie w Londynie.

3źródło: pith.tumblr.com

Na początek wiemy, że ta księgarnia jest na barce, ale… Można wskoczyć na pokład aby przejrzeć wybór książek (wśród mruczących kotów właścicieli) lub pozostać na brzegu, żeby zobaczyć odczyty poezji oraz posłuchać muzyki na żywo, które są czasem na dachu barki.

4źródło: outandaboutinthecity.com

3.  Boekhandel Dominicanen w Maastricht, Holandia

5źródło:Flickr: [email protected]

Przeglądać i czytać książki w 700-letnim kościele to z pewnością ciekawe doświadczenie. Mieszanka gotyckiego stylu oraz nowoczesnych mebli, a do tego długa lista książek czyni to miejsce warte zobaczenia!

6źródło:Flickr: crossroadsmaastricht

4. Livraria Cultura w São Paulo, Brazylia

7źródło: poltronaskastrup.com.br

Jest to nie tylko największa księgarnia w Brazylii ale również plac zabaw dla dzieci. Ogromne posągi smoków, miesce do zabawy ucharakteryzowane na 4 różne opowieści zachęcają dzieci do spędzania tam miejsca.

8źródło:ssaporestefanodiaz.blogspot.com

5.  Księgarnia Acqua Alta w Wenecji, Włochy

9źródło: blog.artviva.com

Ta księgarnia jest jednym z najbardziej zapamiętywanych i dziwnych miejsc w Wenecji. Sam sklep jest mały, w dodatku wypchany książkami po brzegi – są dosłownie wszędzie – w gondoli, wannach i małych łodziach. Możesz zanurzuć stopy w kanale, kiedy będziesz czytał książkę albo wspiąć się po schodach zbudowanych z książek…

10źródło: Flickr: [email protected]

6. Księgarnia El Ateneo in Buenos Aires 

Ten dawny teatr zmienił się w księgarnię, jednak nadal jest wypełniony wspaniałymi detalami architektonicznymi takimi jak włoskie freski sufitowe, bogate czerwone zasłony oraz ozdobne rzeźby. Zdecydowanym plusem tego miejsca jest to, że możemy na żywo posłuchać gry na fortepianie – muzykę słychać w każdym zakątku księgarni.

11źródło:Flickr: furlin

7. Księgarnia Lello in Porto, Portugalia

12źródło:Flickr: renej 

Zwracasz uwagę na szczegóły? Niech Cię nie zwiedzie skromny zewnątrzny wygląd Livraria Lello. W środku – wypełnione na bogato ciemnym drzewem, które jest wszędzie – poprzez schody prowadzące na drugie piętro, od podłóg aż po sufit oraz wszystkie półki. Jest to jedna z najstarszych księgarni Portogalii i koniecznie trzeba ją zobaczyć.

13źródło:Flickr: renej 

8. Księgarnia Ptyx w Brukseli

14 źródło:librairie-ptyx.be

Zanim przejdzie się przez próg można zauważyć, że Ptys jest pomnikiem dzieł sztuki. To miejsce spotkań czytelników i autorów, można poczytać książki na miejscu, a także porozmawiać z innymi czytelnikami.

15źródło: librairie-ptyx.be

9. Ostatnia księgarnia w Centrum Los Angeles

16 źródło:Flickr: omaromar

Oprócz sklepienia i ogromnych filarów, które wypełniają dużą przestrzeń wchodząc do tej księgarni można odczuć, że przenosimy się do innego świata. Mieszanka starych i używanych książek, a nawet miejsce gdzie można zdobyć perełki dosłownie za grosze.

17 źródło: collegeavisual.tumblr.com

10. Księgarnia Avant-Garde in Nanjing, Chiny

18źródło: panoramio.com

Dlaczego na drodze prowadzącej do księgarni znajduje się żółty pasek? Bo wcześniej był tam wielki garaż! Pomysłowe, ale parking trzeba poszukać gdzie indziej…

19źródło: Flickr: scchiang
 
źródło: BuzzFeed
 

Spodobały Ci się takie księgarnie? Podziel się tym ze znajomymi!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply