Niegdyś produkty tych marek kupował cały świat, dziś firmy nie istnieją. Zobacz, jacy giganci nie wytrzymali rynkowej konkurencji

5. Windows Live Messenger.

Firmy Microsoft chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest symbolem sukcesu i potęgi, ale nie wszystkie jej produkty odniosły sukces. Nieudanym projektem był Windows Live Messenger z 1999 roku, czyli komunikator internetowy. Umożliwiał on wysyłanie wiadomości e-mail, komunikację głosową czy przekaz video. Niestety, komunikator nie przypadł go gustu jego użytkownikom. W związku z tym w 2012 roku podjęto decyzję, by usługi realizowane prze Live Messenger przenieść do znacznie popularniejszego programu Skype.

upadek-5


 

6. Lehman Brothers

Upadek banku Lehman Brothers niewątpliwie jest najsłynniejszym bankructwem ostatnich lat, które echem odbiło się na całym świecie i przyczyniło się do powstania globalnego kryzysu finansowego. Lehman Brothers był bankiem inwestycyjnym założonym w 1850 roku przez braci  Emanuela, Henry’ego i Mayera Lehmanów i przez wiele lat należał do czołówki największych banków w USA. Niestety, pomimo swojej długoletniej tradycji bank nie przetrwał, ponieważ jego pracownicy nieostrożnie operowali różnymi instrumentami finansowymi. Przykład Lehman Brother pokazuje, że inwestowanie pieniędzy powinno odbywać się z dużą rozwagą, a przede wszystkim wymaga dalekowzroczności. Likwidacja aktywów banku trwała 4 lata po jego upadłości.

upadek-6


 

7. Compaq Computer Corporation.

Inwestowanie w branżę komputerową w latach osiemdziesiątych mogło zaowocować zbudowaniem silnej pozycji, jaką dziś posiada Microsoft. Nie wszyscy przedsiębiorcy zakładający firmy w tamtym okresie dziś mogą cieszyć się uznaniem dla swojej marki. Takie rozczarowanie spotkało założycieli Compaq, firmy komputerowej z 1982 roku, zajmującej się głównie produkcją komputerów osobistych.  Najkorzystniejsze dla spółki były lata dziewięćdziesiąte, jednak rosnąca konkurencja zostawiła Compaq w tyle. Na szczęście dorobek firmy nie został utracony całkowicie i w 2002 roku Compaq przejęła firma Hewlett-Packard, bardziej znana konsumentom ze skróconej wersji nazwy – HP.

upadek-7

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : taringa.net

Reply