Kto rozbił ten wazon? Tylko 3% osób wybiera poprawnie i umie uzasadnić swój wybór! Winowajcę zdradza jeden szczegół

Jeśli masz kilka minut wolnego czasu i chcesz pobawić się w Sherlocka Holmesa, zapraszamy do rozwikłania tej zagadki.

Jest z pozoru łatwa, ale tak naprawdę należy trochę pogłówkować i dobrze przyjrzeć się obrazkowi oraz postaciom znajdującym się na nim. Pytanie brzmi: kto rozbił różowy wazon z tulipanami? Nieszczęściu przygląda się pięć osób — matka i czwórka jej dzieci. Kobieta stara się znaleźć winowajcę i odpowiednio go ukarać, jednak nikt nie przyznaje się do stłuczenia ceramiki. Winowajcę zdradza jeden szczegół. Jesteś w stanie od razu go dostrzec?

Dzieci oznaczone są literami A, B, C, D, jednak pytanie brzmi, kto rozbił wazon? Oznacza to, że w grę wchodzi również matka. W przeciwnym razie pytanie brzmiałoby: które z dzieci rozbiło wazon? Jeśli jeszcze nie zauważyłeś niczego podejrzanego, proponujemy zapoznać się z analizą postaci. Może to przybliży cię do rozwiązania zagadki, jeśli nadal nie będziesz mógł znaleźć rozwiązania, przejdź na ostatnią stronę i dowiedz się prawdy. Pamiętaj o tym, żeby nie wskazywać kogoś na chybił trafił. Musisz umieć uzasadnić swój wybór!

Postać A — jeden z bliźniaków

Chłopiec wydaje się być osobą, która jest najbardziej zainteresowana wydarzeniem. Bacznie przygląda się nieszczęściu i zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji. Nie uśmiecha się ani nie wygląda na zmartwionego. Jest raczej zdziwiony i zaniepokojony. Dwójka rodzeństwa — najstarsza siostra i brat bliźniak uśmiechają się i spoglądają w jego kierunku, jakby wiedzieli, że ma coś na sumieniu. Również matka patrzy na niego i wydaje się, że to właśnie jego najbardziej podejrzewa.

Na kolejnych stronach znajdziesz analizy kolejnych postaci oraz rozwiązanie zagadki.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : mediamag.am

Reply