Chciał rzucić palenie, ale brakowało mu silnej woli. By wreszcie uwolnić się ze szponów nałogu, zdecydował się na dziwny, ale skuteczny krok

Ibrahim codziennie rano wkłada na głowę okrągłą klatkę (przypominającą nieco dawny hełm nurka) i oddaje klucz swojej żonie. Kobieta otwiera kraty tylko w czasie śniadań, obiadów i kolacji, pilnując męża, by nie sięgnął po papierosa. Klatkę mężczyzna zdejmuje tylko do snu i choć obniża komfort jego funkcjonowania, to nie zamierza na razie rezygnować z tego niekonwencjonalnego sposobu na rzucanie palenia.

 

Trzeba przyznać, że pomysł jest dziwny, ale w swej prostocie genialny, a na pewno efektywny, ponieważ absolutnie uniemożliwia zapalenie. Miejmy nadzieję, że Ibrahim ostatecznie uwolni się z nałogu, a rozgłos jaki zyskał jego przypadek, zachęci innych do rzucenia papierosów.

Jeśli ktoś waha się, czy rzucić palenie lub nie może wytrzymać postanowieniu o zaprzestaniu palenia, przypominamy, że nałóg ten prowadzi do chorób:

  • układu krążenia (m.in. zawału, miażdżycy, nadciśnienia, tętniaków)
  • układu oddechowego (nowotworów płuc i krtani, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, astmy czy rozedmy)
  • układu pokarmowego (nowotwory, wrzody).

Palenie powoduje także choroby zębów, oczu oraz zaburza pracę ukłądu hormonalnego i negatywnie wpływa na rozwój płodowy dziecka.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : viral4real.com, deadbees.net

Reply