Te gigantyczne rzeźby zachwycają swoją precyzją. Nie uwierzysz, z czego zostały zrobione!

Nie ma chyba osoby, która jako dziecko nie uwielbiałaby bawić się w piasku. Ja spędzałam długie godziny w piaskownicy, tworząc zamki, mury obronne, fosy, przesypując piasek do wiaderka i wysypując go z niego. Do tej pory pamiętam, ile frajdy mi to sprawiało.

Ale moje piaskowe arcydzieła nijak się miały do cudownych rzeźb, tworzonych przez Brytyjczyka Paula Hoggarda i Holenderkę, Rem. Ich niezwykłe dzieła, szczegółowe i ogromnych rozmiarów, budzą podziw ludzi na całym świecie. I wcale mnie to nie dziwi!

rzezby1

49-letni Paul i 43-letnia Rem tworzyli swoje prace na plażach na całym świecie.

rzezby

Jedynym materiałem, po jaki sięgali małżonkowie, był mokry piasek, ewentualnie – gdy wymagała tego budowa rzeźby – drewniana konstrukcja, ale niezbędna była także ogromna cierpliwość i dużo ciężkiej pracy.

rzezy2
Każda z gigantycznych rzeźb została wykonana bardzo szczegółowo. Ze względu na gabaryty wykonanie poszczególnych piaskowych figur zajmowało od kilku dni do nawet kilkunastu tygodni.

rzeby3

Rzeźby najczęściej przedstawiają zwierzęta i miasta, ale czasem pojawiają się i „ciemne” tematy, na przykład cmentarzysko słoni, które zdaniem małżonków było ich najbardziej skomplikowanym dziełem.

rzezby4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : dailymail

Reply