Zatrzymaj się na chwilę i spójrz na „nowoczesny” świat. Chcesz tak żyć?

Steffen Kraft jest zdolnym ilustratorem z Niemiec znanym w sieci pod pseudonimem Iconeo.

Większość z jego rysunków sprawia, że zatrzymujemy się na chwilę i myślimy o tym, jak daleko zaszło nasze nowoczesne społeczeństwo. Jego sztuka zachęca internautów do dyskusji na temat tego, co możemy zrobić lub poprawić, aby świat stał się choć trochę lepszy. Artysta zwraca uwagę na ważne problemy ówczesnego świata.

Porusza między innymi sprawy związane z ekologią, zanieczyszczeniem środowiska, konfliktami zbrojnymi, obroną praw zwierząt, nadmiernym konsumpcjonizmem, powszechnym niezadowoleniem i niedosytem. W swoich rysunkach podkreśla ludzką obojętność, samotność, zachłanność i potrzebę ciągłej uwagi. Wszystkie jego prace są bardzo prawdziwe. W stu procentach odzwierciedlają problemy współczesnego świata. Zresztą zobaczcie sami.

1. Zazwyczaj lubimy krytykować innych, a swoich błędów nie zauważamy.

2. Powszechna znieczulica

W dzisiejszym zabieganym świecie każdy skupia się wyłącznie na sobie. Gdy widzimy kogoś w niebezpieczeństwie, rzadko kiedy reagujemy od razu. Przeważnie czekamy, aż ktoś inny ruszy z pomocą. Czasem o wiele łatwiej jest zrzucić odpowiedzialność na kogoś niż udzielić wsparcia.

3. Zanieczyszczenie mórz i oceanów

Nie jest tajemnicą, że w morzach i oceanach pływają tony śmierci, głównie plastiku. Dużo się o tym mówi, lecz wciąż za mało robi. Jeśli sytuacja ta się nie zmieni, niedługo utoniemy w morzu odpadów. Plastik stanowi również wielkie zagrożenie dla wodnych ekosystemów. Zwierzęta połykają opady, sądząc, że to pożywienie. Później umierają w ogromnych męczarniach.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply