Siostrzeniec założyciela KFC nieopatrznie zdradził najcenniejszy sekretny firmy – przepis na słynną panierkę do kurczaków!

Restauracje KFC znajdują się na całym świecie i codziennie sprzedaje się w nich miliony porcji chrupiących kurczaków. Ludzie już od 66 lat zastawiają się nad sekretem ich przygotowania, ale dopiero teraz, dzięki nieroztropnemu zachowaniu Joe Ledingtona, mogą poznać jedną z najpilniej strzeżonych receptur kulinarnego świata. 

Założycielem „Kentucky Fried Chicken” był Harland Sanders, zwany pułkownikiem Sandersem. Mężczyzna w 1940 roku opracował recepturę panierki do kurczaków, która składała się z kombinacji 11 ziół. Przepis okazał się niezwykle trafny i posmakował klientom, dlatego przez lata go ukrywano i nic w nim nie zmieniano. Jednak niedawno receptura przypadkowo ujrzała światło dzienne: podczas wywiadu dla Chicago Tribune zdradził ją siostrzeniec pułkownika Sandersa.


kfc-p


Joe Ledington został poproszony przez dziennikarza o rozmowę na temat początków restauracji. Swoją opowieść o dawnych czasach postanowił ubarwić pokazaniem pamiątek z tego okresu i nieco późniejszych lat. Wśród nich był notatnik Claudii Ledington, drugiej żony założyciela KFC. W kajecie była zaś odręcznie zapisana kartka z przepisem, o której Joe chętnie opowiedział, wspominając jak sam pracował u wuja przy mieszaniu panierki.

Tych kilka przypraw przesądziło o sukcesie KFC

chicagotribune.com

kfc-5


Gadatliwy siostrzeniec szybko zorientował się, że popełnił straszny błąd i zdradził największy sekret firmy, ale czasu już nie mógł cofnąć. Przepis poznał cały świat, a mgliste tłumaczenia, że jednak nie ma pewności, co do autentyczności przepisu, tylko pokazują jego bezradność tej w całej sytuacji. Oczywiście przedstawiciele KFC twierdzą, że lista składników ujawniona przez  siostrzeńca różni się od tej stosowanej w restauracjach, która ukryta jest w 350 kilogramowym sejfie.

Zarząd sieci restauracji oczywiście próbuje zbagatelizować wyciek przepisu

Dokładny przepis i receptura wykonania kurczaków w panierce Sandersa znajdują się na kolejnej stronie. 

kfc-4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply