Psycholodzy wskazują na 8 cech osobowości psychopatycznych. Sprawdźcie, ile z nich posiadacie

Ludzka psychika to delikatna materia, w ramach której łatwo dochodzi do zaburzeń.

Kim są psychopaci? To osoby cierpiące na psychopatię, czyli zaburzenie osobowości, skutkujące dysfunkcjami w sferze emocjonalnej i ograniczające zdolności interpersonalne. Ludzi psychopatycznych cechują zachowania antyspołeczne, agresywne podejście do otoczenia i stosowanie przemocy.

Psychopatia wiąże się z występowanie różnych braków: deficytu lęku (brak odruchów moralnych i empatii), deficytu uczenia się (bierność wobec własnego rozwoju, agresja), upośledzenie związków (trudności w budowaniu relacji, brak zaangażowania emocjonalnego, nieposzanowanie dla zasad współżycia społecznego) i cierń psychopatyczny (ubogie życie psychiczne skutkujące narcyzmem).

Psychopaci to nie osoby chore psychiczne, jak często się uważa, ale to jednostki z zaburzeniem osobowości, sprawiającym, że są zagrożeniem dla otoczenia, ponieważ nie potrafią normalnie funkcjonować w społeczeństwie.  Są to osoby poczytalne, świadomie realizujące agresywne i antyspołeczne zachowania.

Szacuje się, że nawet 3% współczesnych społeczeństw mogą stanowić ludzie o osobowości psychopatycznej. Do przyczyn pojawienia się antyspołecznych zaburzeń osobowości zalicza się doświadczenia z dzieciństwa, uwarunkowania społeczno-kulturowe, genetykę oraz predyspozycje fizyczne i psychiczne.

Po czym poznać, że ktoś ma osobowość psychopatyczną lub ma zadatki na psychopatę? Oczywiście po jego cechach osobowości i zachowaniu. Psychologowie przygotowali więc listę cech, które są najbardziej charakterystyczne dla psychopatów. Posiadanie jednej czy dwóch z nich nie jest powodem do zmartwień, ale jeśli ktoś ma co najmniej 4 cechy tej listy, to powinien zacząć martwić się o swoje zdrowie psychiczne.

Listę cech typowych osobowości psychopatycznych znajdziecie już na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : deadbees.net, wikipedia.org

Reply