7 zachowań, które charakteryzują osoby zdecydowane, ambitne, o mocnej osobowości i silnym charakterze

Codzienne zachowania najlepiej oddają charakter człowieka.

Choć każdy człowiek jest niepowtarzalny i wyjątkowy, to psychologom udało się ustalić kilka typów ludzkiej osobowości. Każdy z nich charakteryzują określone cechy i zachowania, które w znaczący sposób wpływają na życiową drogę jednostki i podejmowane przez nią decyzję.

 

Szczególną uwagę zwracają ludzie o dominujących osobowościach, którzy emanują pewnością siebie. Często ich usposobienie i życiowa postawa są obiektem zazdrości mniej otwartych ludzi, który również chcieliby przebojem zdobywać świat.

Jak ocenić swoją pewność siebie? Sprawdzić, czy posiada się zachowania, które psycholodzy przypisali do dominujących typów osobowości, jako najbardziej ich oddające. Listę takich 7 zachowań znajdziecie już poniżej.

 

Zachowanie typowe dla ludzi pewnych siebie

 

1. Selekcja towarzystwa

Ludzie o silnych osobowościach rozumieją, jak ogromny wpływ ma na nich otocznie, dlatego przykładają bardzo dużą uwagę do tego, kim się otaczają. Działają w myśl zasady: lepiej być samotnym niż otoczonym przez fałszywych przyjaciół. Ich grono przyjaciół jest ograniczone, lecz jakość znajomości bardzo wysoka.

2. Nie szukają taniej atencji

Osoby pewne siebie znają swoją wartość i nie potrzebują, by ktokolwiek ich utwierdzał w tym przekonaniu. Nie potrzebują komplementów, bo same wiedzą, ile była warta ich postawa czy praca.

Kolejne zachowania charakterystyczne dla osób pewnych siebie, znajdziecie już na drugiej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : mediamag.am

Reply