11 rzeczy, które musisz wiedzieć o finansach przed 30., by nie żałować po 50. Warto wziąć sobie je do serca

3. Inwestuj w siebie. Dbanie o swoje zdrowie i edukacje popłaca na lata. To ważne, by się zdrowo odżywiać, uprawiać jakikolwiek sportu odpoczywać. Jeśli zniszczysz zdrowie za młodu, koło 50 zostanie ci tylko oczekiwanie w różnych przychodniach na swój numerek. Edukacja – języki i wiedza to najlepsza inwestycja w spokojną przyszłość.

4. Nie inwestuj, jeśli się nie znasz. Szybkie pieniądze kuszą, ale inwestowanie wszystkich oszczędności w szybki zysk, o którym nie masz pojęcia, jest tylko naciąganiem. Kierowanie się emocjami, łatwym zyskiem i chęcią szybkiego wzbogacenia może cię naprawdę słono kosztować. Lepiej opierać swoje działania finansowe o radę i wiedzę specjalistów.

5. Nie pożyczaj, by oddać. To koło, w które łatwo wpaść. Życie ponad stan czy problemy finansowe mogą doprowadzić do tego, że pożyczasz, by spłacić wcześniejsze długi. Wydaje się to łatwe, bo wiele banków czy różnych instytucji od ręki da ci kredyt. Jednak ważne jest, by żyć na poziomie, na jaki się jest w stanie zarobić. Najpierw spłać długi, potem pozwalaj sobie na przyjemności.

6. Kupuj rzeczy dobrej jakości. Czas oduczyć się kupowania 10 koszulek, bo są po 9.99. Może uda się włożyć je kilka razy, zanim się naciągną i spiorą. Lepiej kupić dobrej jakości buty, płaszcz czy spodnie, które będą służyć dłużej i przez to kosztować będą mniej niż tanie rzeczy. Podobnie ma się rzecz ze sprzętami do domu, produktami żywnościowymi czy autem.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me


Reply