11 rzeczy, które musisz wiedzieć o finansach przed 30., by nie żałować po 50. Warto wziąć sobie je do serca

Od dziecka powinno się uczyć, jak dysponować swoimi pieniędzmi, by potem nie było dramatu.

Kieszonkowe to nie tylko pieniądze na drobne, dziecięce wydatki, ale też pieniądze, którymi dysponuje się samemu i tym samym uczy, jak dbać o swoje finanse. Kiedy jest się młodym, można liczyć na rodziców, którzy poratują, gdy wszystko pójdzie źle. Jednak nie można wiecznie liczyć na to, że kiedy własne pieniądze się rozpłyną, ktoś pomoże.

Dlatego warto dbać o swoje finanse i już przed 30. myśleć o tym, co czeka nas, gdy sił do pracy będzie mniej. Mamy dla was garść porad, na co warto zwrócić uwagę i z czego zdać sobie sprawę, by później nie żałować. O co warto zadbać, by nie wpakować się w długi i nie martwić. Oto co powinniście wiedzieć jeszcze przed trzydziestką, a nie zawsze ma kto wam o tym powiedzieć.

1. Dzieci kosztują. Wychowywanie dziecka jest bardzo kosztowne, kiedy jest maleńkie, potrzebuje często pokarmu, leków, a także ubrań, które potrafią sporo kosztować. Później ich nauka też kosztuje. Dlatego warto zastanowić się i nie spieszyć z dziećmi, stabilna sytuacja finansowa będzie o wiele lepiej wpływała na was i dzieci.

2. To nie wstyd prosić o podwyżkę. Wszystko drożeje i kiedy przez lata zarabiasz tyle samo, to tak naprawdę twoja praca jest coraz mniej opłacalna. Dlatego warto prosić o podwyżkę, przygotować się do tej rozmowy i wskazać, co robi się dobrze i że jesteś pracownikiem, którego warto doceniać. Kiedy pracodawca stwierdza, że nie ma mowy o lepszych pieniądzach (mimo że masz większe doświadczenie) może czas poszukać lepszej pracy?

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply