5 par, które dzieliły morderczą pasję

Kiedy myśli się o seryjnych mordercach, najczęściej masz przed oczami samotnego mężczyznę, śledzącego kogoś lub krążącego w poszukiwaniu ofiary. Takie wyobrażenie może mylić, niektórzy psychopaci są w stanie znaleźć sobie towarzysza lub towarzyszkę i tworzyć morderczą parę.

W XX wieku zdarzyło się kilka takich sławnych przypadków. A pary, o których mowa, zasłynęły przez swoje straszne czyny.

1. Sussan i James Carson

Ta para bardzo często sięgała po narkotyki, po przeprowadzce na farmę marihuany chcieli zabić kogokolwiek by uwolnić „diabelski gniew”. Ich pierwsza ofiarą była współlokator, którego bili i dźgali kilkanaście razy. Potem zabili razem co najmniej dwie osoby. Dostali wyrok dożywocia.

(Ranker)

1


2. Charles Starkweather and Caril Ann Fugate – the Badlands Killers

Inspirując się filmem „Urodzeni mordercy” jechali przez Amerykę i zabijali każdego, kto pasował do ich wzorca. Zaczęło się to gdy matka nastolatki, Caril miała 14 lat, nie zgodziła się na jej związek z 19-latkiem – Charlsem. Charls zabił jej rodziców i 2-letnia siostrę. Łącznie zabili 11 osób. Charls dostał karę śmierci, Caril dożywocie, jednak w 1976 roku wyszła warunkowo na wolność.

(io9)

2


3. Raymond Fernandez and Martha Beck – the Lonely Hearts Killers

Podczas pobytu w więzieniu Fernandez zainteresował się okultyzmem i wierzył, że posiada moce. Kiedy wyszedł, zaczął oszukiwać kobiety, potem poznał Beck, która chciała z nim być. Początkowo godziła się na to by dalej zwodził i oszukiwał inne kobiety, ale z czasem z zazdrości zaczęła je mordować. Potem mordowali już wszystkie kobiety, które okradali. Zniknięcie pewnej młodej wdowy i jej dziecka sprawiło, że policja wpadła na ich trop. Zabili 21 kobiet, za to zostali skazani na śmierć na krześle elektrycznym.

(Express UK)

3


4. Faye and Ray Copeland

Ta para jest dowodem, że staruszkowie też potrafią zabić Faye miała 69, a Ray 76 lat, gdy zaczęli zabijać. Para handlowała bydłem, płacąc fałszywymi czekami, gdy zostawali przyłapani, zabijali kontrahentów. Faye broniła się, że to Rey ją zmusił do morderstw, ale sąd nie dał temu wiary. Oboje dostali dożywocie.

(Wikimedia Commons)

4


5. Gwendolyn Graham and Catherine May Wood

Kobiety, poznały się w domu opieki, w którym pracowały jako pielęgniarki. Kiedy emocje związku opadły zaczęły mordować kobiety w ośrodku. Graham i Wood zerwały ze sobą, gdy Graham zabiła kobietę tylko dla zabawy. Wood za to, że współpracowała dostała 20 lat, a Graham dożywocie.

(Crime Museum)

5


Pary znane są z tego, że dzielą wspólnie różne pasje. Te osoby dobrały się, gdyż nie mieli szacunku do życia innych. Na szczęście wszyscy zostali złapani i ukarani.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply