Czy wiesz jak chronić się przez złodziejami? Oto kilka rad, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo

Wyłapanie wszystkich przestępców czy ludzi mających złe zamiary jest nie możliwe. Dlatego trzeba samemu zadbać o swoje bezpieczeństwo, przede wszystkim poprzez unikanie ryzykownych zachowań i dobre zabezpieczenie się przed potencjalnymi rabusiami.  

Podobno okazja czyni złodzieja, więc należy robić wszystko, by przestępca nie połakomił się na okradzenie nas czy naszych domów. Oczywiście nie ma stuprocentowej pewności, że zachowując szczególną ostrożność jesteśmy bezpieczni, ale z pewnością nie będziemy już łatwym celem dla złodziei. Pamiętajcie, przezorny zawsze ubezpieczony!


rady-pas


Czasem nie zdajemy sobie sprawy, jak niewielkie gesty mogą uratować nasz dobytek przed rabusiami. By lepiej troszczyć się o siebie i swój dorobek, można skorzystać z poniższych rad. 

1. Torebka

Nigdy nie kładź torebki w wózku sklepowym na siedzisku dla dzieci, ponieważ stanowi bardzo łatwy łup. Jest na wierzchu, więc można ją ukraść w ułamku sekundy.

rady-1


2. Garaż

Garaże często bywają najsłabszym punktem zabezpieczenia nieruchomości. Po pierwsze ze względu na  bezpośrednie przejście do wnętrza domu, które powinno być równie solidne jak drzwi wejściowe oraz zawsze zamknięte. Po drugie, podczas manewru parkowania ktoś może niepostrzeżenie wślizgnąć się do środka. By mieć pewność, że nikt za nami nie wszedł do garażu, można przy podłodze, na przeciwległej do bramy wjazdowej ścianie, zamontować niewielkie podłużne lustro, które będzie odbijać widok podłogi.

rady-2


3. Zapalone światło

Zawsze łatwiej dokonuje się przestępstw pod osłoną nocy, dlatego dobrym pomysłem jest zostawianie na noc włączonego światła przy drzwiach wejściowych. Zapalona lampa zniechęci złodzieja do zrobienia rekonesansu na posesji, ponieważ łatwo byłoby go wtedy zauważyć.

A co z oknami i drzwiami? Więcej informacji na kolejnej stronie artykułu.

rady-3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : reshareworthy.com

Reply