Potrawy wielkanocne z całego świata! Zobacz, czym będą zajadać się obcokrajowcy! Zapewniamy, że nie jest to żurek z jajkiem!

W ten weekend ludzie z całego świata będą obchodzić Święta Wielkanocne. Zasiądą z rodziną do wielkanocnego stołu i będą się raczyć różnorodnymi pysznościami.

W Polsce najpopularniejszą potrawą jest oczywiście żurek z jajkiem. W innych krajach są całkiem inne obyczaje i potrawy. Niektóre mogą was mocno zdziwić! Zobaczcie, co obcokrajowcy spożyją w ten wielki dzień!

1. Ekwador – Fanesca

Fanesca to jedna z tradycyjnych potraw Ekwadoru. Jest spożywana raz w roku, podczas Świąt Wielkiejnocy. Zawiera różne rodzaje zbóż. Podaje się ją z dodatkiem dyni, bananów i dorsza gotowanego w mleku.

1

2.  Włochy – Pizza Chena

Danie to jest znane również pod nazwą Easter Pie. To dość pikantna potrawa zawierająca mnóstwo serów, wędlin i jajek. Wszystkie składniki zapieka się w otoczce z chleba.

2

3. Rosja – Paskha

Rosyjska Paskha składa się głównie z twarogu, masła, jajek, śmietany, rodzynek i migdałów. Do jej ozdabiania używa się kandyzowanych owoców.

3

4. Brazylia –  Paçoca de Amendoim

Paçoca de Amendoim została wymyślona jeszcze w okresie kolonialnym. Zawiera mnóstwo orzechów, mąkę z manioku i mnóstwo cukru.

4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : distractify.com

Reply