Tak zachowują się kobiety z klasą! Wprowadź te ważne zasady w życie i bądź przykładem do naśladowania

Szkoda, że dziś mało kto przestrzega elementarnych zasad etykiety, zwłaszcza w miejscach publicznych, transporcie miejskim, kawiarniach itd.

Współczesna szanująca się kobieta, powinna wiedzieć co to odpowiednie maniery, kultura osobista i uprzejmość. W ciągu ostatnich lat słowo „dama” ma nieco inne znaczenie. Zachowanie, obyczaje i społeczne normy bardzo się zmieniły, trudno zatem zastosować do nich kryteria obowiązujące kilkadziesiąt lat temu.

Dziś zachowanie młodych dziewczyn daje wiele do życzenia. Nastolatki piją na umór, przeklinają, biją się z rówieśnikami, wszystkich obgadują i ubierają się jak panie lekkich obyczajów. Kiedyś było to nie do pomyślenia. Czasy się zmieniły i ludzie się zmienili. Czasem jednak tęsknimy do tego, co było wcześniej. Do dam z prawdziwego zdarzenia i uprzejmych dżentelmenów, którzy przepuszczali w drzwiach, otwierali drzwi do samochodów i ustępowali miejsca w transporcie publicznym.

Poniżej kilka wskazówek, jak powinna zachowywać się kobieta z klasą! Zastosuj się do nich i bądź przykładem do naśladowania.

1. Makijaż i fryzura

Czesanie włosów i poprawianie makijażu w miejscu publicznym, na przykład przy stoliku w kawiarni to nie najlepszy pomysł. Jeśli chcesz poprawić makijaż lub włosy, udaj się w tym celu do łazienki. Kobieta powinna umieć dopasować swój strój i makijaż do okoliczności, pory dnia i pory roku, a także sylwetki. Prawdziwa kobieta umie podkreślić swoją kobiecość, lecz nie poprzez epatowanie nagością. Szanująca się dama wie, że uroda przemija, jednak styl i osobowość pozostaje.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply