Peggy i Beryl były najlepszymi przyjaciółkami, lecz rozdzieliła je wojna. Kobiety spotkały się ponownie dopiero po… 80 latach!

Przyjaciele sprawiają, że nasze życie jest lepsze i ciekawsze, dlatego o przyjaźń trzeba dbać. Niestety różne nieoczekiwane sytuacje rozdzielają pary przyjaciół, co nie oznacza, że wyjątkowa nić porozumienia między takimi osobami wygasa. 

Angielki Peggy Rouse (97 lat) i Beryl Goodburn (95 lat) poznały się jako nastolatki, gdy rozpoczęły w Northfleet pracę w fabryce zajmującej się produkcją kabli. Młode dziewczęta szybko znalazły wspólny język i szczerze zaprzyjaźniły się, powierzając sobie każdy sekret młodzieńczych lat. Niestety życie nie pozwoliło im zbyt długo cieszyć się tą relacją, ponieważ panie na kolejne 80 lat rozdzieliła II Wojna Światowa.


true-friendship-p


Wojenna pożoga zmusiła dziewczęta do wyjazdu oraz utraty kontaktu, którego nie udało się już nawiązać. Beryl wyszła za mąż już w 1941 roku i niedługo później urodziła pierwsze dziecko. Po śmierci męża ponownie stanęła na ślubnym kobiercu z Haroldem Goodburnem, z którym doczekała się dwójki dzieci, czwórki wnuków i dwóch prawnuków.

To jedyne wspólne zdjęcie Peggy i Beryl, jakie zachowało się z czasów ich młodości

true-friendship-2


Peggy również została mężatką jeszcze podczas wojny. Z mężem Tedem miała trójkę dzieci, ale ich pierworodny potomek zmarł w bardzo młodym wieku. Obecnie Peggy jest babcią dwójki wnuków i trzech prawnuków. Obu paniom udało się założyć szczęśliwe rodziny i mieć ciekawe życie, wypełnione miłością ich bliskich, ale niestety nie mogły się tymi radościami dzielić między sobą.

II Wojna Światowa na zawsze rozdzieliła dziesiątki tysięcy ludzi, których łączyła przyjaźń lub miłość

W jakich okolicznościach udało się przyjaciółkom ponownie spotkać? O tym przeczytacie na drugiej stronie artykułu. 

true-friendship-3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : metro.co.uk

Reply