7 problemów z zachowaniem dziecka, które wynikają z błędów popełnionych przez rodziców

Dziecko komentuje innych i to niewybrednie

Dzieci są szczere do bólu i słyszą więcej, niż się dorosłym wydaje. Dziecko bawiące się niedaleko doskonale zapamięta i usłyszy, kiedy będziesz narzekać na teściową i nie zapomni zapytać babci, dlaczego jest gruba jak szafa. Dlatego zastanów się, co mówisz przy dziecku, ucz je szacunku i tolerancji, a nie hejtowania.

Zachowanie wobec innych dorosłych

Dziecko, które koncentruje uwagę rodziców, nie rozumie, że inni dorośli nie koniecznie chcą z nimi rozmawiać. Należy to zrozumieć i szanować, nie wpychaj dziecka każdemu do rąk. I uwaga, kiedy z kimś rozmawiasz, nie dawaj dziecka do telefonu, jeśli tego nie chce. Babcia może ucieszyć się z gaworzenia malucha, ale koleżanka, która dzwoni z pracy w sprawie jakiegoś dokumentu już niekoniecznie. Ucz dzieci, że owszem są ważne, ale nie zawsze mają być czynnymi uczestnikami rozmowy między dorosłymi.

Dziecko wszystkiego się boi

Każda matka drży na myśl, że coś mogłoby się stać jej dziecku. Jednak nie można wszystkiego zabraniać, bo dziecko będzie się wszystkiego bało i w końcu, gdy się odważy, nie będzie rozumiało ryzyka, jakie się z tym wiąże. Uczulaj dziecko na konsekwencje, asekuruj i pomagaj, ale nie hamuj dziecka na każdym kroku.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.Reply