Ubiór pielęgniarki jest jednym z najbardziej charakterystycznych strojów zawodowych. Zobaczcie, jak zmienił się od XIX wieku

Zawód pielęgniarki zasługuje na duże uznanie i szacunek, ponieważ dzięki ich pracy pacjenci mogą spokojnie wracać do zdrowia. Kobiety niegdyś nie mogły pracować zawodowo, a pielęgniarstwo było jedną z pierwszych profesji, którą pozwolono im wykonywać, dlatego dziś jest to praca zdominowana właśnie przez kobiety.

Kobieta, niezależnie od zawodu jaki wykonuje, zawsze chce wyglądać dobrze. Nie inaczej jest z pielęgniarkami, które w tej kwestii mają bardzo trudne zadanie: połączyć doskonały wygląd z wygodą i funkcjonalnością ubioru. Być może dlatego stroje, jakie nosiły pielęgniarki, tak bardzo się zmieniły od XIX wieku. Obecnie strój pracownika jest dostosowany pod charakter wykonywanych czynności,  nawet jeśli wizualnie odejmuje mu urody. Przyglądając się krojom pielęgniarskich fartuchów, używanych na przestrzeni ostatnich 100 lat, można stwierdzić, że ubiór pielęgniarek znacznie stracił na uroku. A Wam, która epoka podoba się najbardziej?


1. XIX wiek.

1-35


2. Przełom XIX i XX wieku.

2-34


3. Pierwsze dziesięciolecie XX wieku.

3-31


4.Lata dwudzieste.

4-32


Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : superstarlifestyle.com

Reply